rel_news rel_photo
  • 1402/02/28 - 10:20
  • - تعداد بازدید: 3343
  • - تعداد بازدیدکننده: 3312
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

286مین شماره فرصت منتشر شد

در این شماره می خوانید: ����گفتگوی فرصت با دکتر ابطحی رئیس سابق دانشگاه صنعتی: چرا بعد از گذشت نیم قرن از تاسیس این دانشگاه، هنوز ارتباط لازم و منطقی بین "دانشگاه صنعتی" و "شهر" ایجاد نشده است؟ مشکل کجاست؟

286مین شماره فرصت منتشر شد
  
در این شماره می خوانید: 
 
����گفتگوی فرصت با دکتر ابطحی رئیس سابق دانشگاه صنعتی:
چرا بعد از گذشت نیم قرن از تاسیس این دانشگاه، هنوز ارتباط لازم و منطقی بین "دانشگاه صنعتی" و "شهر" ایجاد نشده است؟ مشکل کجاست؟
 
دکتر ابطحی: 
����در این زمینه نوعی بدفهمی وجود دارد. دانشگاه فکر می کند شأنش بالاتر از حل این مسائل است و شهر هم فکر می کند این افراد نمی توانند مشکلات را حل کنند. لذا به گروه واسطه نیاز هست. 
 
نیاز هست تا افرادی به شهرستان بقبولانند که فلان دانش آموخته دانشگاهی می تواند تا عمق 60 متری در زمین را پروفیل بزند و به آن طرف (دانشگاه) هم بگویند چند تا پروژه را رایگان کار کند. 
 
����ما در همه دانشکده های دانشگاه صنعتی، اساتید خمینی شهری داریم. بهتر هست 15-10 نفر از این اساتید عزیز را دعوت کنیم، یک اتاق گفتگو به منظور "سند توسعه شهرستان" تشکیل بدهیم و چون این اساتید با شهرک علمی تحقیقاتی آشنایی دارند می توانند به آنجا ارجاع دهند. 
 
����الان جو دانشگاه نسبت به موقعی که بنده استخدام شدم تغییر کرده. الان آقایان تاتاری و مختاری در دانشکده ریاضی حضور دارند. آقای مستوفی نژاد از اساتید عالی دانشگاه خمینی شهری هستند.  باید وضعیت فعلی خودمان را منسجم کنیم و قوی مذاکره کنیم. 
 
����برای تونل آتشگاه تحقیقات ژئوفیزیکی نیاز هست که دستگاه آن در دانشگاه هست و یا اگر تنباکوی شهر دچار آفت شود باید به متخصصان گیاه پزشکی دانشگاه حل مساله کنند.  
 
���� بازنشر گفتگو با شهردار 60 سال پیش خمینی شهر؛
از کلثوم ننه تا مظلومیت خمینی شهر
 
����خروج پادگانها از شهر آغاز می شود؟
گزارش ویژه فرصت از وضعیت خروج پادگانها از داخل شهرهای مختلف کشور و کندی این پروژه در خمینی شهر
 
 
����و....
286مین شماره فرصت منتشر شد نشریه فرصت
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید