rel_news
  • 1402/01/28 - 11:11
  • - تعداد بازدید: 1953
  • - تعداد بازدیدکننده: 1925
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

285مین شماره فرصت منتشر شد

در این شماره می خوانید: گفتگوی فرصت با دانشمند هسته ای و مدیرعامل خمینی شهری سایت هسته ای نطنز و فردو: تصور عمومی این است که سازمان انرژی اتمی فقط تخصص فیزیک هسته ای است در حالی که 5 درصد آن هسته ای است و بخش زیادی از آن بحثهای فنی فرایندهای شیمیایی، مکانیکی، متالوژی، برق و... است. مثلا یو سی اف اصفهان را ببینید: از وقتی که کیک زرد می آید

 
در این شماره می خوانید: 
���� گفتگوی فرصت با دانشمند هسته ای و مدیرعامل خمینی شهری سایت هسته ای نطنز و فردو:   
����تصور عمومی این است که سازمان انرژی اتمی فقط تخصص فیزیک هسته ای است در حالی که 5 درصد آن هسته ای است و بخش زیادی از آن بحثهای فنی فرایندهای شیمیایی، مکانیکی، متالوژی، برق و... است. مثلا  یو سی اف اصفهان را ببینید: از وقتی که کیک زرد می آید تا وقتی غنی سازی می شود و نهایتا به میله های سوخت تبدیل شود اصلا نیازی به تخصص هسته ای ندارد بلکه همه اش فرایندهای شیمیایی، متالوژی و مکانیکی است. سانتریفیوژ هم بحث هسته ای ندارد؛ بحث متالوژی، مکانیکال، برق و... دارد. 
 
����سال 83 در دوره ریاست آقازاده، سایت هسته ای نطنز تعدادی مهندس شیمی 13 نفر استخدام می کرد که من و احمدی روشن جزو استخدامیها بودیم. ما 13 نفر تیم فرایند نیروگاه نطنز را تشکیل دادیم. همزمان یک تیم دیگر فرایند متشکل از 13 نفر در نیروگاه نطنز حضور داشتند، یعنی همزمان دو تیم شدیم. تیم ما خیلی یکدل و متحد بود به گونه ای که همه با هم نمازخانه و غذاخوری می رفتیم. 
 
����شهید احمدی روشن معاون من در سایت بود. از نظر شخصیتی بسیار پرجنب و جوش و با شهامت و با تعصب بود. شوق و ذوق او ما را سر ذوق می آورد. گاهی که خسته می شدیم او به ما انرژی می داد. افراد پرمدعا آنجا زیاد بودند ولی کار خاصی انجام نمی دادند. او خیلی روی کارش انرژی می گذاشت. در حرف زدن هم اصلا ملاحظه های معمول را نمی کرد و شجاعانه حرفش را می زد. 
 
 
���� کسب رتبه نخست نوروزگاه استان توسط شهرداری خمینی شهر؛
����سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر با اجرای موفق خود در 4 فروردین موفق به کسب رتبه نخست این رویداد فرهنگی در رقابت با سایر شهرستان های استان شد. 
 
���� پنجره تاریخ؛ توپچیان سدهی ارتش ایران که بودند و چه کردند؟
����طبق اسناد کتابخانه ملی، در سال 1306قمری در حدود 138سال پیش 39 نفر سدهی در دوفوج توپخانه خاصه اصفهان و فوج توپخانه خوزستان و لرستان خدمت می نمودند.  
 که سه نفر درجه وکیل باشی به نامهای اسماعیل وکیل باشی و غلامعلی بیگ و عباس بیک وکیل و یک نفر سرجوخه و بقیه توپچی هستند و شمار نشانداران و توپچیان ورنوسفادرانی20نفر، خوزان 10نفر، فروشان 6نفر، اندوان 2نفر و یک نفر نیز از جواباد می باشد.  
 
���� جزئیات ابلاغیه حجاب
����جزئیات ابلاغیه حجاب در جلسه شورای اداری مطرح و به روسای ادارات ابلاغ گردید. طبق این ابلاغیه هرگونه خدمات دهی به افراد فاقد حجاب در مراکز دولتی و خصوصی ممنوع است.
285مین شماره فرصت منتشر شد 
فرصت شهرداری خمینی شهر
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید