rel_photo
  • 1402/09/25 - 14:17
  • - تعداد بازدید: 472
  • - تعداد بازدیدکننده: 468
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در گفتگوی فرصت با مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری مطرح شد:

5 دستگاه اتوبوس شهری به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شد

منتظر انجام تعهدات دولت جهت اخذ 10 دستگاه دیگر هستیم

به مناسبت 26 ام آذرماه روز ملی حمل و نقل نگاهی به فعالیت های سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری انداخته ایم. 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری در این رابطه به خبرنگار فرصت گفت: با توجه به قدیمی بودن ایستگاه های اتوبوس میدان آزادی، خیابان های شهید اشرفی، امام (ره)، شهید بهشتی و امیرکبیر و جهت رفاه حال شهروندان تعداد 25 عدد ایستگاه در این مکان ها تعویض و نصب شد. 
روح اله راشدفر با اشاره به این که تاکنون 80 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر تعویض و نوسازی شده است افزود: هزینه صرف شده برای هر ایستگاه 200 میلیون ریال است که با در نظر گرفتن هزینه های نصب شامل زیرسازی، کف ریزی و موزاییک کردن محوطه اطراف بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه شده است. 
وی افزود: در پی این نوسازی تعداد 200 عدد تابلوی «ایستگاه اتوبوس» هر کدام به ارزش 20 میلیون ریال در سطح شهر تعویض و نصب شده است. 
راشدفر همچنین به بازسازی 10 دستگاه اتوبوس شهری اشاره کرد و گفت: این اتوبوس ها با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال بازسازی و در خط قرار گرفتند. 
وی در خصوص اتوبوس های اضافه شده به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری توضیح داد: ما در سال جاری 5 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان مان اضافه کردیم. البته توافق ما 15 دستگاه بوده است که مبلغ 200 میلیارد ریال مربوط به تعهدات شهرداری و مبلغ 400 میلیارد ریال از تعهدات دولت است که شهرداری ما به تعهدات خود عمل کرده و ما منتظر انجام تعهدات از سوی دولت و دریافت 10 دستگاه اتوبوس دیگر هستیم. 
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری از خرید سامانه جدید کارت بلیط خبر داد و گفت: این سامانه دارای امکانات جدید و به روزی است که نرم افزار، سامانه پیامک و سامانه گویای داخل اتوبوس جهت اطلاع رسانی مسیر از آن جمله اند. این سامانه را به مبلغ 60 میلیارد ریال خریداری کرده ایم. 
راشدفر ضمن تشکر از همراهی های شهردار و اعضای شورای شهر، خبر خوش اخذ مصوبه خرید ون از شرکت ایران خودرو به ارزش هر دستگاه ۱۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال جمعا به مبلغ ۲۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از شورای اسلامی شهر را اعلام نمود و گفت: در حال مذاکره با شرکت ایران خودرو جهت خرید و تحویل تا پایان آذر ماه سال جاری هستیم. درضمن این اعتبار بصورت کامل و صد در صدی توسط شهرداری خمینی شهر پرداخت می گردد.
وی در خصوص ساماندهی سرویس مدارس گفت: با استفاده از طرح جدید، سرویس های مدارس را ساماندهی نمودیم که این طرح 10 هزار دانش آموز خمینی شهری را پوشش داده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری از آغاز طرح تعویض کپسول های CNG برای رانندگان تاکسی به صورت رایگان خبر داد و گفت: این طرح از اول آذرماه شروع شده است و رانندگان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سازمان مراجعه نمایند. 

 

5 دستگاه اتوبوس شهری به ناوگان حمل و نقل عمومی خمینی شهر اضافه شد 5 دستگاه اتوبوس شهری به ناوگان حمل و نقل عمومی خمینی شهر اضافه شد
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

گزارش تصویری