• 1403/03/10 - 13:21
  • - تعداد بازدید: 561
  • - تعداد بازدیدکننده: 545
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
جشنوارۀ بچه های محراب

دومین جشنوارۀ قرآنی «بچه های محراب»

دومین جشنواره قرآنی «بچه های محراب» ویژۀ کودکان و نوجوانان دختر و پسر به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری از ماه مبارک رمضان آغاز به کار کرد و هم اکنون در حال برگزاری است.

دومین جشنوارۀ قرآنی «بچه های محراب» ویژۀ کودکان و نوجوانان دختر و پسر به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در حال برگزاری است. به گزارش خبرنگار فرصت، این جشنوارۀ شهرستانی که از ماه مبارک رمضان کار خود را آغاز کرد در رشته های حفظ 1و 5 و 10 جزء قرآن کریم، اذان گویی، فرازخوانی قرآن کریم و دعا خوانی ویژه دختران و پسران پایه های دوم تا دوازدهم برگزار شد. معاون فرهنگی اجتماعی شهردار دراینباره گفت: این جشنواره قرآنی که برای دومین بار توسط سازمان فرهنگی شهرداری و با همکاری جامعه قاریان و حافظان شهرستان برگزار می گردد اینبار در دو پایه دوم تا ششم و هفتم تا دوازدهم و با تفکیک داوری دختران و پسران برگزار می شود. فراخوان جشنواره در ماه مبارک رمضان و همزمان با روزهای آخر اسفندماه در سطح شهرستان منتشر شد و از طرف دانش آموزان با استقبال خوبی مواجه گشت.

وی با بیان اینکه در این جشنواره علاوه بر رشته های فوق الذکر بخش ویژه «صحیفه سجادیه» را هم قرار دادیم گفت: در این بخش شرکت کنندگان باید یکی از ادعیه کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه یا یکی از مسائل رسالةالحقوق را به مدت 6 تا 8 دقیقه شرح دهند.

سید محمدهادی موسوی تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره را 331 دانش آموز اعلام کرد و گفت: از این تعداد 134 نفر دختر و 197 نفر پسر هستند. وی میزان شرکت دانش آموزان در دومین جشنواره نسبت به اولین جشنواره را  با 400 درصد رشد همراه دانست.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار و رییس سازمان فرهنگی شهرداری تعداد دختران شرکت کننده در رشته حفظ را 92 نفر، دعاخوانی 23 نفر، فرازخوانی 13 نفر و صحیفه سجادیه را 5 نفر عنوان کرد. موسوی همچنین افزود: 75 نفر از پسران در رشته حفظ، 60 نفر فرازخوانی، 35 نفر اذان گویی، 21 نفر دعاخوانی و 6 نفر در بخش ویژه صحیفه سجادیه شرکت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه رشته اذان گویی ویژه پسران است، گفت: همه رشته ها در دو مرحله برگزار می شود که مرحلۀ اول غیر حضوری و مرحلۀ دوم حضوری است به جز رشته حفظ قرآن که در یک مرحله حضوری و در روزهای پنجشنبه و جمعه 27 و 28 اردیبهشت ماه در عمارت ایوان انجام شد. آثار دیگر رشته ها در مرحله اول به نشانی @B_MEHRAB2 در پیام رسان ایتا ارسال شد.

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری ضمن قدردانی از جامعه حافظان و قاریان قرآن شهرستان به عنوان دبیرخانه این جشنواره و همچنین معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان به جهت همکاری در جذب دانش آموزان برای شرکت در جشنواره گفت: آیین اختتامیه دومین جشنواره قرآنی بچه های محراب در دهه ولایت برگزار و هدایای برندگان اهدا خواهد شد. 

 

{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

گزارش تصویری