• 1402/12/09 - 14:45
  • - تعداد بازدید: 286
  • - تعداد بازدیدکننده: 281
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پروژه فیبر نوری شهر:

خمینی شهر اولین شهر بزرگ است که به فیبر نوری مجهز می گردد

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روند پروژه بزرگ اجرای فیبر نوری خمینی شهر بازدید کرد.

خمینی شهر اولین شهر بزرگ است که به فیبر نوری مجهز می گردد
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روند پروژه بزرگ اجرای فیبر نوری خمینی شهر بازدید کرد.
در این بازدید که مهندس مطلب‌زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان نیز حضور داشت، انصاری معاون وزیر گفت: تسریع در روند اجرایی پروژه، نتایج بهتری برای دسترسی آحاد مردم به اینترنت دارد، مانند استان های گلستان و بوشهر که کاملا مجهز به فیبر نوری شده است.
وی گفت: در استان اصفهان، خمینی شهر اولین شهر بزرگ به لحاظ تراکم جمعیت می باشد که مجهز به فیبر نوری می شود.
مدیر اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان نیز در این بازدید گزارش داد: حجم حفاری در خمینی شهر برای این پروژه ۲۵۰ کیلومتر است که مجوز این حفاری با پیگیری‌ها و جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی  شهردار، تیم مدیریتی و شورای شهر صادر شده است.
مطلب‌زاده افزود: هر 10 تا 15 کیلومتر تقریبا یک زون به حساب می آید که جمعاً برای خمینی شهر 25 زون در نظر گرفته شده است.
وی گفت: با توجه به همکاری خوب شهرداری خمینی شهر تجهیز 80 دوربین در سطح شهر و 34 ساختمان متعلق به این شهرداری از اولویت های شرکت آسیاتک می باشد. 
انصاری در ادامه با اشاره به این که این پروژه یکی از ابرپروژه های ملی است که هفتگی توسط وزارت ارتباطات و وزرات کشور ارزیابی و روزانه گزارش میزان حفاری و عملیات پروژه رصد می شود افزود: تجهیز مدارس، علی الخصوص دوره های متوسطه اول و دوم و همچنین خانه های بهداشت از اولویت های ما هستند که فیبر نوری به صورت رایگان برای آن ها اجرا می شود.
وی افزود: علی رغم این که در حال حاضر تجهیز روستاها در این طرح وجود ندارد اما به علت فاصله بسیار کمی که دو روستای شهرستان یعنی قلعه امیریه و تیرانچی با شهرهای آن دارند، تجهیز این دو روستا نیز در برنامه آتی شرکت آسیاتک انجام می شود.
قائم مقام شرکت آسیاتک در حاشیه این بازدید به خبرنگار فرصت گفت: در حال حاضر اپراتورهای مختلفی پروانه فعالیت اجرایی این پروژه را در سطح کشور انجام می دهند که شرکت آسیاتک سهم بزرگ تری نسبت به بقیه در اجرای این پروژه دارد.
ترابیان افزود: از هم اینک به دنبال رایزنی برای اجرای پروژه برای شهرهای دیگر شهرستان خمینی شهر هستیم و قرار است جلسه ای با حضور شهرداران درچه، کوشک، اصغرآباد و نیز شهردار و مدیران مناطق شهرداری خمینی شهر برگزار گردد.
شهردار حاج حیدری ضمن اعلام همکاری و حمایت تمام قد از این پروژه افزود: به منظور پیشرفت سریع چنین پروژه های بزرگی به جاست که هماهنگی لازم میان شرکت های مجری این طرح صورت گیرد تا تصمیم گیری برای شهرداران نیز آسان شود.
گفتنی است پروژه اجرای شبکه فیبر نوری خمینی شهر که از روز 27 آذرماه 1402 آغاز شده است، دارای اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال می باشد و شرکت آسیاتک متعهد شده است که این پروژه را در طول 6 ماه به اتمام برساند.
  • گروه خبری : اخبار تصویری,فرهنگی,عمرانی,خدماتی
  • کد خبر : 96
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

خمینی شهر اولین شهر بزرگ است که به فیبر نوری مجهز می گردد خمینی شهر اولین شهر بزرگ است که به فیبر نوری مجهز می گردد خمینی شهر اولین شهر بزرگ است که به فیبر نوری مجهز می گردد

گزارش تصویری