• 1402/12/09 - 14:35
  • - تعداد بازدید: 400
  • - تعداد بازدیدکننده: 395
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آیین کلنگ زنی پروژه فیبر نوری خمینی شهر برگزار شد

عملیات اجرای شبکه فیبر نوری خمینی شهر توسط شرکت آسیاتک با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال به همت شهرداری آغاز شد.

عملیات اجرای شبکه فیبر نوری خمینی شهر توسط شرکت آسیاتک با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال به همت شهرداری آغاز شد. 
در این مراسم که با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، پلیس راهور خمینی شهر، قائم مقام شرکت آسیاتک، برگزار گردید، مهندس ترابیان قائم مقام شرکت آسیاتک میانگین سرعت دانلود اینترنت همراه را ۱۰ مگابایت بر ثانیه اعلام کرد و افزود: امید داریم تا پایان سال جاری سرعت اینترنت ۱۰۰ برابر سرعت مذکور شود. 
وی سرعت دانلود اینترنت منازل را ۳ تا ۵ مگابایت بر ثانیه برآورد کرد و ادامه داد: فاصله زیادی میان اینترنت ثابت و همراه در کشور قابل مشاهده است.
ترابیان علت عقب بودن و کاهش سرعت اینترنت ثابت را نیاز به حفاری برای ارسال فیبر نوری به همه منازل عنوان کرد و افزود: این در حالی است که در اینترنت همراه با قرار دادن سایتی، محدوده پوششی ایجاد می شود.
وی با اشاره به این که در جهان اینترنت FTTX در ۲۰ سال گذشته به منازل راه یافته است گفت: شرکت آسیاتک از آغاز اجرای طرح کشوری فیبر نوری، هشت استان را از سرویس مذکور بهره مند کرده که از این میان اولین شهر با پوشش کامل فیبرنوری در منازل، چالوس با سرعت افزون بر ۹۰۰ مگابایت در ثانیه است.
ترابیان بیان داشت: انتخاب و خط مشی شرکت آسیاتک به این صورت است که مناطق کم‌برخوردار و مناطق پربرخوردار به صورت یکسان بهره مند شده و سرویس پرسرعت اینترنت را دریافت می کنند.
وی از اجرای اینترنت فیبر نوری و بهره مندی هشت استان از مزایای آن خبر داد و افزود: تعداد زیادی از شهرهای استان های مازندران، کرمانشاه، لرستان، سمنان، زنجان، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری از FTTX نهایت استفاده می برند.
آیین کلنگ زنی پروژه فیبر نوری خمینی شهر برگزار شد آیین کلنگ زنی پروژه فیبر نوری خمینی شهر برگزار شد
کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

گزارش تصویری