rel_news rel_photo
  • 1402/09/28 - 09:35
  • - تعداد بازدید: 1410
  • - تعداد بازدیدکننده: 1402
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار :

آغوش باز خانه هنرمندان به روی فعالان فرهنگی ادبی

خانه هنرمندان در تمامی روزهای هفته از شنبه تا جمعه پذیرای گروه های مختلف فرهنگی و ادبی است. معاون فرهنگی اجتماعی شهردار که در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی سخن می گفت از فعالیت 2 دورهمی کتابخوانی به نام های "فارغ التحصیلان خمینی شهری دانشگاه صنعتی" و "آرتیمان" در این مکان خبر داد و افزود: خانه هنرمندان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به شهروندان کتابخوان اختصاص دارد. این گروه ها که عمر فعالیتشان به چندین سال می رسد هر هفته گرد هم جمع می شوند تا ضمن خواندن کتاب، یافته ها و دانسته هایشان را با هم به اشتراک بگذارند. 
سیدمحمد هادی موسوی از راه اندازی یک کتابخانه توسط گروه فلسفه در خانه هنرمندان خبر داد و افزود: شهروندان می توانند با حضور در این مکان این کتاب های وزین را به امانت بگیرند. 
 وی در ادامه با تاکید بر اینکه این خانه تاریخی در چند ساله اخیر مکانی برای برگزاری محافل و انجمن های ادبی سروش، نسیم و شاعران آیینی شده است، گفت: هر کدام از این انجمن ها در روزی مشخص به اجرای برنامه می پردازند. 
 موسوی از فعالیت گروه های ادبی - علمی حافظ خوانی و شاهنامه خوانی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در این مکان خبر داد و افزود: نشست های فلسفی و روانشناسی نیز در روزهای شنبه و سه شنبه در خانه تاریخی زهتاب برگزار می شود.
 وی با تاکید بر اینکه درخواست های فعالان عرصه های مختلف از این سازمان جهت اجرای برنامه هایشان رو به افزایش است، گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری هر گونه که بتواند به فعالان عرصه های مختلف نظیر هنرمندان حوزه نمایش، هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی، شاعران و فعالان ادبی، گروه های فعال فرهنگی و مذهبی کمک می کند. در حال حاضر خانه حکیم سدهی در اختیار انجمن هنرهای تجسمی است و فرهنگسرای نیلفروش زاده در اختیار اداره فنی و حرفه ای و همچنین فعالان فرهنگی جوی آباد قدیم است تا برنامه هایی را ویژه بانوان و نوجوانان به اجرا درآورند. 
 رییس سازمان فرهنگی شهرداری در پایان افزود: مکان های زیرمجموعه شهرداری به ویژه خانه های تاریخی در ایام نوروز نیز جایگاهی برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری نظیر نمایشگاه صنایع دستی، نمایش و موسیقی است. 
 
 
آغوش باز خانه هنرمندان خمینی شهر به روی  فعالان فرهنگی ادبی
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سیستم
عکاس

مدیر سیستم

گزارش تصویری