میزان پیشرفت پروژه: 0

شهردار خمینی شهر گفت: میدان "پاکبان" شهرک منظریه خمینی شهر به مساحت 10 هزار مترمربع به مناسبت دهه کرامت به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، علی اصغر حاج حیدری امروز( دوشنبه) در آیین افتتاح این میدان با اشاره به مشکلات چندین ساله این شهرک، اظهار کرد: به دلیل اختلافات 25 ساله اداره راه و شهرسازی و شهرداری مردم منطقه از خدمات و امکاناتی چون جوی، جدولکشی و آسفالت محروم بودند که پس از انجام توافق منظریه امکانات به این منطقه رسید.

وی افزود: 300 هزار مترمربع آسفالت و400 هزار مترمربع زیرسازی ظرف دو سال گذشته در شهرک منظریه انجام شده است. همچنین از ابتدای سال جاری 400هزار مترمربع زیرسازی و100 کیلومتر جدول و 150 هزار متر در مناطق aو bو c شهرداری و منطقه 7 و برخی از قسمت€Œهای شهر آسفالت ریزی شده است.

حاج حیدری به تأثیر گره های ترافیکی در تصادفات اشاره کرد و گفت: هر کدام از این گره های ترافیکی برای مردم خطرآفرین بود. از منطقه لادر به سمت پایین سرعت به قدری زیادی بود که تصادفات زیادی رخ می داد. گره بزرگ ترافیکی شهر از کنار دادگستری شروع و به خیابان مهارت می رسید که خوشبختانه خیابان مهارت تبدیل به بلوار شد و جدول و زیرسازی آن انجام شده و آماده آسفالت است.

شهردار خمینی شهر، تصریح کرد: دومین گره ترافیکی شهرک منظریه در خیابان شهید موذنی بود که با احداث این میدان رفع شد. برای احداث میدان نیاز به آزادسازی داشتیم که از 4 طرف میدان توافق و آزادسازی انجام شده است. برای اجرای میدان پاکبان ۱۰ هزار متر زیرسازی، ۲ هزار متر جدول گذاری و ۸ هزار ۷۰۰ متر آسفالت با اعتباری حدود ۷ میلیارد ریال هزینه شد.

حاج حیدری با اشاره به جمعیت بالای شهرستان خمینی شهر گفت: در نظر داریم با برطرف کردن گره های ترافیکی عبور و مرور را در شهر تسهیل بخشیم. 

بلوار ماربین ظرف 15 روز آینده روشن می شود

وی به اقدامات عمرانی صورت گرفته در بلوار ماربین اشاره کرد و گفت: در این بلوار آزادسازی ها انجام گرفته است، همچنین زیرسازی، جدول و آسفالت آن نیز انجام گرفته و ظرف 15 روز آینده فاز بلوار اول ماربین روشن خواهد شد. فاز دوم این بلوار نیز در حال انجام است. ظرف دو ماه گذشته 90 توافق در این منطقه با رضایت مردم انجام شده است.

شهردار خمینی شهر در مورد آزادسازی پمپاژ آب نیز گفت: با پیگیری های فرماندار شهرستان جلسه آبفا برگزار شد و در مورد آزادسازی پمپاژ به نتیجه رسیده ایم و به زودی آزادسازی می شود. در فازهای بعدی بلوار ماربین به دانشگاه صنعتی میرسد و این به کاهش ترافیک سطح شهر کمک شایانی می کند. 

احداث پارک آبشار در شهرک منظریه

شهردار خمینی شهر در مورد احداث پارک آبشار در این منطقه گفت: در برنامه سال جاری شورای شهر مصوب کرده که این قسمت را یک پارک کوهستانی با همه امکانات احداث کنیم. پارک شهروند نیز به اتمام رسیده و در مرحله  تکمیل فضای سبز است که در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

هدایت آب های سطحی 

حاج حیدری به شیب تند این منطقه و اهمیت هدایت آب های سطحی اشاره کرد و گفت: در زمان بارندگی آب از کوه های شمالی شهر به سمت شهر سرازیر می شد، دریاچه ای که در لادر احداث کردیم تا آب را آنجا مدیریت کنیم. در کنار دانشگاه نیز دپویی برنامه ریزی  شد تا آب به سمت مسکن های مهر سرازیر نشود. 

وی ادامه داد: کانال دفع آب های سطحی نیز اصلاح شد و نهایتاً پشت آپارتمان های "سی ان جی" نیز بخشی از آب ها به صورت دریاچه کنترل می€Œشود. در حال حاضر آبی که به سمت شهر روانه می€Œشد و مشکلات مختلفی را ایجاد می کرد را هدایت و کنترل کرده€Œایم. در این راستا اقداماتی نیز چون حفر چاه€Œهای جذبی در مرکز و جنوب شهر انجام شده است. 

شهردار خمینی€Œشهر گفت: قول داده بودیم که هر ماه یک پروژه افتتاح کنیم و تا کنون بر سر قولمان بوده ایم. در شب میلاد حضرت معصومه(س) توسعه باغ بانوان را به همراه پیست دوچرخ سواری بانوان افتتاح کردیم. سالن ورزشی شهدا نیز به عنوان بزرگ ترین سالن ورزشی سرپوشیده شهر آماده افتتاح است. 

حاج حیدری در مورد آسفالت معابر شهر گفت: خیابان مرکزی سخت ترین پروژه در قالب آزادسازی بود که توافقاتش انجام شده و ظرف 15 روز آینده باند اصلی آن آسفالت می شود. بلوارهای شهید بهشتی و پاسداران نیز آماده آسفالت است و به صورت عملیات جهادی شبانه آسفالت برداری، زیرسازی و دوباره آسفالت می شود.

وی پاکی و طراوت شهر را موهون زحمات پاکبانان دانست و افزود: پاکبانان کسانی هستند که صادقانه در شهر تلاش می کنند و پاکی و طراوت شهر موهون زحمات آنان است. به همین دلیل این میدان را به نام این بزرگ مردان نام گذاری کردیم و امروز به دست خود آنها افتتاح خواهد شد. 

 

نوشتن دیدگاه