میزان پیشرفت پروژه: 0

به مناسبت آغاز هفته دولت طرح بازسازی گلزار شهدای مصطفویه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرصت، شهردار خمینی شهر در آیین افتتاح این گلزار شهدا با اشاره به این طرح مشترک بین شهرداری و بنیاد شهید، گفت: هفته دولت را با نام و یاد شهدا آغاز نمودیم. با بیش از 300 میلیون تومان اعتبار طرحی مشترک بین شهرداری و بنیاد شهید، قبور شهدای این گلزار ساماندهی شد.

علی اصغر حاج حیدری در مورد عملیات عمرانی این گلزار اعلام کرد: بعد از آزادسازی بلوار شهید صدوقی و ارتباط آن با گلزار شهدا، نبش خیابان به مساحت 2000 متر مربع با اعتبار 3 میلیارد تومان فضای پارکینگ برای گلزار کار شده است. همچنین روشنایی و فضایی سبز این گلزار اصلاح شده است.

وی خمینی شهر را شهر احداث بلوارها و میادین دانست و افزود: این روزها با همکاری و همدلی که بین مسئولین است شاهدیم که بلوارهای شهر یکی پس از دیگری در حال احداث است. بلوار ماربین فاز اولش به بهره برداری رسیده و زیرسازی، آسفالت ، جدول و روشنایی این بلوار انجام گرفته است. بلوار مرکزی نیز این روزها در حال آماده شدن برای افتتاح است. بلوار 17 شهریور به نتیجه رسیده است.

وی افزود:میادین شهر و گره های ترافیکی نیز یکی پس از دیگری در حال اصلاح است. نمونه آن میدان امام رضا(ع) و ادامه بلوار شهید صدوقی که از میدان امام رضا(ع) تا منطقه کوه کوچک ادامه دارد. بعد از دهه اول محرم ادامه پیچ توحید که به نام آیت الله احمدی مزین شده است تا مسجد صفا به نتیجه می رسد.

حاج حیدری در مورد منطقه گردشگری بام سبز گفت: باغ قدیمی کازرونی خریداری شده است و در حال حاضرشهرداری 120 هزار متر مربع در منطقه بام سبز مالکیت دارد که امروز عملیات عمرانی سنگینی در قالب احداث پارک پدر در حال اجراست. در نظر داریم باغ گلها و باغ موزه شهر را در قالب یک منطقه گردشگری در آنجا احداث کنیم.

وی به احداث پارک ها در سطح شهر اشاره نمود و افزود: در پارک باغبان منبع آبی جهت آبیاری فضای سبز با اعتبار 500 میلیون تومان در حال احداث است. پارک ساحلی جوان نیز مورد اقبال مردم قرار گرفته است، پارک خانواده نیز سال گذشته با حضور استاندار افتتاح شدهمچنین اقدام بزرگی که در لادر در قالب یک منطقه گردشگری و رفاهی و تفریحی انجام شده گردشگران استان را به خود جذب کرده است.

شهردار خمینی شهر در مورد آسفالت معابر گفت:از ابتدای سال تاکنون در خمینی شهر 20 میلیارد تومان آسفالت ریخته شده است. بلوار شهید اشرفی در طول 5 کیلومتر در دو باند قریب به4 میلیارد و 700 میلیون تومان آسفالت ریزی شده است. بلوار شهید بهشتی نیز امروز آسفالتش تکمیل و به بهره برداری می رسد. از ابتدای سال قول داده ایم که هر ماه یک پروژه را به افتتاح برسانیم و به مردم تقدیم کنیم .

وجود 26 گلزار شهدا در شهرستان خمینی شهر

رئیس بنیاد شهید شهرستان خمینی شهر نیز گفت: در شهرستان خمینی شهر حدود 26 گلزار شهدا وجود دارد. با ساماندهی گلزار شهدای مصطفویه تمامی گلزار ها به جز دو گلزارشهدای اصغرآباد و امامزاده سید محمد(ع) ساماندهی شده است.

مسعود مقتدایی در ادامه افزود: ساماندهی گلزار شهدای مصطفویه محله فروشان با تفاهم نامه ای که سال 96 با شهرداری امضا شد آغازشد. آمار شهدای این گلزار 140 شهید است که آمار شهدای این گلزار بیش از شهدای برخی از شهرستان های کشور است.

 

تنها یک محله خمینی شهر 320 شهید دارد

مقتدایی اعلام کرد: طبق آمار محله فروشان خمینی شهر 320 شهید تقدیم انقلاب کرده است . آمار شهدای محله فروشان بیش از 12 شهرستان استان است.

وی افزود: در این گلزار یک خانواده سه شهیدی به نام خانواده شهید یوسفی و 8 خانواده دو شهیدی وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید خمینی شهر در پایان گفت: گلزار شهدا از امروز تحویل شهرداری می شود و امور فرهنگی گلزار نیز با نظر و مصوبات بنیاد شهید است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# tarnian 1398-06-17 15:56
خدا قوت
# sara76 1398-06-17 10:00
بسیار زیبا
شهروندی
پروژه ها
خدمات آنلاین

Powered by Apixu.com

درباره ما
شهر
×

خمینی‌شهر واقع در شمال‌غربی شهر اصفهان با 70 کیلومترمربع وسعت جغرافیایی وبیش از 250000 نفر جمعیت، مرکز شهرستان خمینی‌شهر می‌باشد. این شهرستان از شمال به كوه سید‌محمد، از جنوب به رودخانه زاینده‌رود و فلاورجان از شرق به شهرستان برخوار و میمه و از  غرب به شهرستان نجف‌آباد محدود می‌شود. میانگین دمای سالانه  آن به 14 درجه سانتیگراد، متوسط بارندگی 120 میلی‌متردر سال و ارتفاع آن از سطح آبهای آزاد 1600 متر می‌باشد. این شهر که در گذشته آن را به نام سده می‌شناختند در ادوار گذشته بخشی از بلوك ماربین از توابع اصفهان محسوب می‌شده كه این قسمتها دارای آب كافی و خاك حاصلخیز بوده است.

 

تاریخچه خمینی شهر

از قدیم الایام نام خمینی­شهر سده بوده و در کتابهای تاریخ هم به همین نام معرفی شده است ولی در سال 1335 ه.ش نماینده­ی اصفهان که به نام آقای حسام الدین دولت آبادی معروف بود و بسیار با دستگاه محمدرضا پهلوی ارتباط نزدیک داشت و چند دوره  نیز نماینده­ی اصفهان شد.

با توجه به اینکه نامبرده با علما و رجال سیاسی خمینی­شهر رفت آمد داشت و در دوران نمایندگی­اش آرای زیادی از این منطقه جلب کرده بود، خواست خدمتی به مردم منطقه کرده باشد، اقدام کرد و نام سده را به همایون شهر تغییر داد و در مجلس جشنی که به همین مناسبت در سده برگزار شده بود او شرکت کرد و در ضمن سخنرانی خود تغییر نام را خدمتی بزرگ به منطقه دانست و این شعر را هم خواند:

همایونشهر شهر علم و کار است                                   پر از آیین ذوق و ابتکار است

و تا سال 1357 به همین نام معروف بود و در اوایل سال 1358 اهالی محل طی نامه­ای به شورای انقلاب اسلامی درخواست کردند که اولا ، شهر به شهرستان مبدل گردد و دارای فرماندار شود و ثانیا ، نام همایونشهر هم به خمینی­شهر تغییر یابد. شورای انقلاب هم موافقت نمود و از آن تاریخ به نام خمینی­شهر ثبت و شناخته شد و بخشداری هم مبدل به فرمانداری شد.

با استفاده از اسناد تاریخی مختلف مي توان به قدمت شهرستان خميني­شهر پي برد با توجه به آثار باقي مانده حداقل سابقه تاريخي اين شهرستان به 2500 سال قبل باز مي­گردد البته سوابق هر قسمت از شهرستان به زماني خاص مربوط مي­شود. مثلاً وجود كهندژ در محله خوزان (قهندژ) و وجود آتشكده در كوه آتشگاه كه در كنار زاينده­رود واقع شده وجود قبرستان زاغ آباد با سنگ قبرهاي عريض همچنين قنات پيروز شاهي و مسجد جامع همه نشانه قدمت شهرستان خمینی­شهر است.

كتاب­هاي دايره المعارف سرزمين و مردم ايران از عبدالحسين سعيديان و نصف جهان في تعريف الاصفهان از محمد مهدي بن محمدرضا الاصفهاني جغرافياي اصفهان از دكتر سيروس شفقي از قدمت شهرستان خمینی شهر ذكر كرده­اند. در كتاب نصف جهان في تعريف الاصفهان، بلوك ماربين كه داراي آب و هواي خوب است معرفي شده و از دهات آن شهرستان اندان و سده نامبرده شده است.

دكتر سيروس شفقي در كتاب خود بنام «جغرافياي اصفهان» معتقد است كه مقارن كوچ عده­اي از ساكنان منطقه اصفهان در نيمه دوم هزاره چهارم قبل از ميلاد مسيح آباديهاي كوچكي در محل فعلي شهر اصفهان و سرتاسر زاينده رود وجود داشته كه با آمدن عده­اي از شمال به فلات مركزي بر جمعيت آنها افزوده شد و دهات جديدي بوجود آمده است بر اين اساس مي­توان قدمت اولين كانونهاي جمعيتي اين خطه را به دوران قبل از اسلام مربوط دانست و در روايات ديگر نيز آمده حمله اسكندر به سه دژ، كهندژ، گاردژ و ديميردژ كه در اين منطقه واقع شده بودند، باعث ويران شدن آنها بدست اسكندر مقدوني گرديده و اين منطقه تا دوران پادشاهي ساسانيان (224 ميلادي ) يعني تا 6 قرن بعد بصورت بياباني بي آب و علف باقي ماند. تا آنكه پيروز شاه ساساني به سلطنت رسيد و به دژ آمد و بنا به خواسته او بار ديگر اين محل آباد شد، وي دستور حفر قناتي داد كه بنام خودش به قنات "پيروز شاهي"معروف گرديد، و بدستور پيروز شاه مردم متفرق شده، گرد هم آمدند و زمين هاي ده خوزان و پروشان بين مردم تقسيم شد.

با آغاز دوره اسلامي و گسترش قدرت و نفوذ اسلام، اين منطقه نيز تحت تأثير قرار گرفته و تغييرات كلي در فرهنگ، سنن و روابط اجتماعي آن ايجاد گرديد.

ابن حوقل، در سفرنامه خود كه در قرن چهارم هجري نگاشته است، مي نويسد: «نزديك اصفهان، در مغرب آن، ده "ماربان"، واقع است كه باغهايي پهناور به مساحت يك فرسخ از راست و چپ دارد و گويند خراج آن صد هزار درهم است و از همين ده است كه جمد و ثلغ فراوان بدست مي آيند و ميوه نيز فراوان است».

به هنگام حاكميت سلجوقيان ورنوسفادران توسط ملكشاه سلجوقي نامگذاري شد كه نام اجداد قوم "ورنوسي" (گارد سلطنتي ملكشاه) بوده است. درزمان فتح اصفهان توسط قوم اجداد قوم "ورنوسي" (گارد سلطنتي) بوده است. در زمان فتح اصفهان توسط قوم مغول، اين منطقه نيز به تصرف مغولان درآمد و تعدادي از اين قوم درآنجا سكني گزيدند، اگرچه در دوران مغول اين منطقه مغلوب مغولان شد، ولي در زمان حمله افغانها، اهالي اين منطقه تا حد توان مقاومت نمودند، چنانكه سركيس گلانتز در كتاب "سقوط اصفهان" مي­نويسد، افغانها نتوانستند دهكده­هاي خيزون (خوزان) و بن اصفهان (ورنوسفادران) را تصرف كنند، چون ساكنان اين دو دهكده سخت با آنان به مخالفت برخاستند. با اين همه چون دريافتند كه ديگر راهي براي نجات و آزادي نيست، خود به نزد افغانان رفتند و به حكومت ايشان گردن نهادند.

پس از صفويه چون محل پايتخت كشور از مشهد و نقاط ديگر انتقال يافت تغييرات نزولي شهر اصفهان و همپاي اين شهر، ركورد اقتصادي شهرستان خميني شهر نيز شروع شد بالاخره اولين خيابان در سال 1318 در شهر احداث شد.

شهردار
×

 

 

آقای علی اصغر حاج حیدری شهردار خمینی شهر دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت می باشد. 

شهرداری
×

شهرداری خمینی شهر
گرچه قبل از انقلاب مشروطیت برای اداره شهرها تشکیلاتی وجود داشت ولی نمایندگان مجلس مشروطه در سال 1296 قانونی مشتمل بر پنج فصل و یک صد و هشت ماده به عنوان قانون بلدیه به تصویب رساندند و تشکیل بلدیه (شهرداری‌ها) قانون شد. در عید نوروز سال 1310 در یکی از مدارس اصفهان صورت جلسه‌ای تنظیم و طی آن بلدیه سده تأسیس شد و از فروردین 1311 ﻫ.ش در خیابان در محکمه سده رسماً کار خود را در یک ساختمان اجاره‌ای آغاز کرد. چند سال بعد ساختمانی با الگوپذیری از شهرهای شمال در همان مکان بنا گردید.
طبق قانون بایستی انجمن بلدیه تشکیل می شد و این انجمن با هفت عضو به ریاست آ سید علی آقا میرعنایتی تشکیل و اولین شهردار شهر را مشخص نمود. در سال‌های اولیه بلدیه سده یازده نفر نیرو داشت که شامل مفتش، سپور، رییس و احصائیه می‌شد که کار آن‌ها با توجه به اوضاع نابسامان آن زمان رسیدگی به امور بهداشتی و بی‌نوایان و حتی تأسیس بیمارستان بود. آتش نشانی سده با یک گاری و چند بشکه آب و چند سطل کار خود را شروع کرد. احداث خیابان های اصلی شهر در زمان اولین شهردار و با اعتبارات ملی از سال 1314 شروع و تا سال 1328 به طول انجامید. مدتی بعد بلدیه سده به شهرداری سده تغییر نام داد و از در محکمه به ساختمانی که برای بخشداری سده در گورستان فروشان (محل فعلی شهرداری منطقه دو) ساخته شده بود انتقال یافت. نشان شهرداری که قبلا شکل شکار و دروازه را داشت به یک درخت سیبری در میان خوشه‌های گندم تغییر کرد.
در تمامی دوره‌ها انتخاب شهردار بومی از مطالبات مردم بود و در همین راستا سومین شهردار شهر بومی انتخاب گردید.
به تدریج با توسعه شهر و افزوده شدن روستاها و محلات به آن و ساخت و سازهای در شمال شهر و نیازهای جدید شهرداری نیز گسترش یافت و در سال 1370 دو ناحیه یک و دو تأسیس گردید که بعدا تعداد نواحی به چهار ناحیه افزایش یافت.
در حال حاضر شهرداری خمینی‌شهر دارای چهار ناحیه و چهار معاونت مالی و اداری، خدمات شهری، عمرانی و شهرسازی و پنج سازمان می‌باشد.
سازمان اتوبوسرانی در آذر 1370، آتش‌نشانی 1379 و تاکسیرانی در سال 1384 موتوری 1390 و رفاهی تفریحی در سال 1391 تأسیس شده‌اند.
36 شهردار از سال 1311 تا 1394 سکان شهرداری سده، همایونشهر و خمینی‌شهر را به عهده داشته‌اند.
ردیف نام و نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولد مدرک تحصیلی شروع خدمت پایان خدمت
1 حبیب‌الله خان وفایی --- 1310 1328
2 حسین شکوه --- ---
3 حیدرعلی اشرفی دیپلم 1332 ---
4 احمد خلیل --- --- ---
5 رضا شاهین دیپلم 1334 ---
6 احمد رستمی لیسانس 1336 ---
7 امیرحسین امینی دیپلم 1337 ---
8 محمدتقی میمندار دبیلی --- 1338 ---
9 حیدرعلی اشرفی دیپلم 1340 ---
10 علی مهرابی دیپلم 1342 ---
11 عباسعلی صفاییان لیسانس 1349 ---
12 احمدرضا روحانی لیسانس 1352 ---
13 حسین سامانیان لیسانس 1354 ---
14 جواد خیری لیسانس 1355 ---
15 سیدمهدی صدیقی دیپلم 1356 ---
16 حیدرعلی اشرفی دیپلم 1357 ---
17 بهاءالدین میرزایی مهدی 26/5/21 لیسانس 1357 25/11/58
18 سید اصغر لوح موسوی سیدجواد 30/3/11 لیسانس 1359 13/11/59
19 اصغر ابراهیمی --- --- دیپلم 1361 6/4/62
20 علیرضا نصر اصفهانی --- --- لیسانس 1362 28/2/63

ردیف نام و نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولد مدرک تحصیلی شروع خدمت پایان خدمت
21 فیض‌ا...مویدی‌میردامادی سید یحیی 1329 لیسانس 1363 3/4/64
22 سیروس اسدی اسکندری آقاجان 15/5/32 لیسانس 1363 22/5/54
23 ناجح پامناری صادق 12/2/32 لیسانس 1364 2/7/68
24 قاسم حسینی احمد 1328 دیپلم 1368 7/6/70
25 علی محمد رضوانی حیدرقلی 1326 دیپلم 1370 5/4/72
26 منصور نجفی حسین 1335 دیپلم 1372 9/7/74
27 غلامرضا حسین پور علی محمد 1/8/35 لیسانس 1374 24/4/76
28 ناصر نفری شکرا... 1/10/41 لیسانس 1376 18/3/78
29 محمود عابدی رضا 1338 لیسانس 1378 11/2/82
30 عباس کمالی عبدالحسین 2/12/34 لیسانس 1382 ---
31 مهدی مختاری احمد 1351 لیسانس 15/7/85 15/11/85
32 علیرضا خامسی پور حسن 1338 لیسانس 15/11/85 29/3/86
33 محمد شرفا محمدرضا 1350 لیسانس 29/3/86 1/9/86
34 عزیزا... پورکاظم علی 1340 فوق لیسانس 1/9/86 4/90
35 محمد شرفا محمدرضا 1350 فوق لیسانس 5/90 12/6/92
36 اصغر حاج حیدری فتح اله 1346 لیسانس 13/6/92 ---

 

این قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده استاین قالب توسط شرکت بهینه پرداز ترنیان ایجاد شده است

قالب جدید سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟
Captcha
آدرس :

استان اصفهان خمینی شهر، میدان قدس


کدپستی:

8413711111


تلفن تماس:

03133646102