میزان پیشرفت پروژه: 0

به مناسبت آغاز هفته دولت طرح بازسازی گلزار شهدای مصطفویه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرصت، شهردار خمینی شهر در آیین افتتاح این گلزار شهدا با اشاره به این طرح مشترک بین شهرداری و بنیاد شهید، گفت: هفته دولت را با نام و یاد شهدا آغاز نمودیم. با بیش از 300 میلیون تومان اعتبار طرحی مشترک بین شهرداری و بنیاد شهید، قبور شهدای این گلزار ساماندهی شد.

علی اصغر حاج حیدری در مورد عملیات عمرانی این گلزار اعلام کرد: بعد از آزادسازی بلوار شهید صدوقی و ارتباط آن با گلزار شهدا، نبش خیابان به مساحت 2000 متر مربع با اعتبار 3 میلیارد تومان فضای پارکینگ برای گلزار کار شده است. همچنین روشنایی و فضایی سبز این گلزار اصلاح شده است.

وی خمینی شهر را شهر احداث بلوارها و میادین دانست و افزود: این روزها با همکاری و همدلی که بین مسئولین است شاهدیم که بلوارهای شهر یکی پس از دیگری در حال احداث است. بلوار ماربین فاز اولش به بهره برداری رسیده و زیرسازی، آسفالت ، جدول و روشنایی این بلوار انجام گرفته است. بلوار مرکزی نیز این روزها در حال آماده شدن برای افتتاح است. بلوار 17 شهریور به نتیجه رسیده است.

وی افزود:میادین شهر و گره های ترافیکی نیز یکی پس از دیگری در حال اصلاح است. نمونه آن میدان امام رضا(ع) و ادامه بلوار شهید صدوقی که از میدان امام رضا(ع) تا منطقه کوه کوچک ادامه دارد. بعد از دهه اول محرم ادامه پیچ توحید که به نام آیت الله احمدی مزین شده است تا مسجد صفا به نتیجه می رسد.

حاج حیدری در مورد منطقه گردشگری بام سبز گفت: باغ قدیمی کازرونی خریداری شده است و در حال حاضرشهرداری 120 هزار متر مربع در منطقه بام سبز مالکیت دارد که امروز عملیات عمرانی سنگینی در قالب احداث پارک پدر در حال اجراست. در نظر داریم باغ گلها و باغ موزه شهر را در قالب یک منطقه گردشگری در آنجا احداث کنیم.

وی به احداث پارک ها در سطح شهر اشاره نمود و افزود: در پارک باغبان منبع آبی جهت آبیاری فضای سبز با اعتبار 500 میلیون تومان در حال احداث است. پارک ساحلی جوان نیز مورد اقبال مردم قرار گرفته است، پارک خانواده نیز سال گذشته با حضور استاندار افتتاح شدهمچنین اقدام بزرگی که در لادر در قالب یک منطقه گردشگری و رفاهی و تفریحی انجام شده گردشگران استان را به خود جذب کرده است.

شهردار خمینی شهر در مورد آسفالت معابر گفت:از ابتدای سال تاکنون در خمینی شهر 20 میلیارد تومان آسفالت ریخته شده است. بلوار شهید اشرفی در طول 5 کیلومتر در دو باند قریب به4 میلیارد و 700 میلیون تومان آسفالت ریزی شده است. بلوار شهید بهشتی نیز امروز آسفالتش تکمیل و به بهره برداری می رسد. از ابتدای سال قول داده ایم که هر ماه یک پروژه را به افتتاح برسانیم و به مردم تقدیم کنیم .

وجود 26 گلزار شهدا در شهرستان خمینی شهر

رئیس بنیاد شهید شهرستان خمینی شهر نیز گفت: در شهرستان خمینی شهر حدود 26 گلزار شهدا وجود دارد. با ساماندهی گلزار شهدای مصطفویه تمامی گلزار ها به جز دو گلزارشهدای اصغرآباد و امامزاده سید محمد(ع) ساماندهی شده است.

مسعود مقتدایی در ادامه افزود: ساماندهی گلزار شهدای مصطفویه محله فروشان با تفاهم نامه ای که سال 96 با شهرداری امضا شد آغازشد. آمار شهدای این گلزار 140 شهید است که آمار شهدای این گلزار بیش از شهدای برخی از شهرستان های کشور است.

 

تنها یک محله خمینی شهر 320 شهید دارد

مقتدایی اعلام کرد: طبق آمار محله فروشان خمینی شهر 320 شهید تقدیم انقلاب کرده است . آمار شهدای محله فروشان بیش از 12 شهرستان استان است.

وی افزود: در این گلزار یک خانواده سه شهیدی به نام خانواده شهید یوسفی و 8 خانواده دو شهیدی وجود دارد.

رئیس بنیاد شهید خمینی شهر در پایان گفت: گلزار شهدا از امروز تحویل شهرداری می شود و امور فرهنگی گلزار نیز با نظر و مصوبات بنیاد شهید است.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه‌ها  

# tarnian 1398-06-17 15:56
خدا قوت
# sara76 1398-06-17 10:00
بسیار زیبا