نقش غیرقابل انکار شهرداری در توسعه ورزش

نقش غیرقابل انکار شهرداری در توسعه ورزش

🔸۸۹سال از تاسیس بلدیه (شهرداری) در شهر ما می گذرد. ۸۹ سال از زمانی که وظیفه شهرداری تنها در جمع آوری زباله و آب پاشی معابر خاکی در هر صبحگاه و روشن کردن فانوس ها در معابر تاریک در هر شامگاه خلاصه می شد، می گذرد. حالا شهرداری خمینی شهر پس از ده ها سال به نقطه ای رسیده که پا را از وظایف قانونی اش بسیار فراتر گذاشته است. حالا دیگر اقدامات شهرداری تنها جمع آوری زباله و آسفالت معابر و آبیاری فضای سبز و صدور پروانه و پایان کار نیست. حالا دیگر نه شهرداری آن شهرداری سابق با فعالیت های محدود است و نه نگاه شهروندان به شهرداری آن نگاه سنتی است. به زبانی دیگر همانطور که شهرداری به نفع مردم در عرصه های مختلف ورود پیدا کرده، پا به پای آن، مطالبات مردم نیز از این نهاد خدمت رسان پله پله بالا رفته است.
🔹یکی از این عرصه ها عرصه “ورزش” است. شهرداری خمینی شهر در سال های اخیر نه تنها به دنیای ورزش همگانی پا گذاشته بلکه به زودی با افتتاح یکی از بهترین و اصولی ترین پیست های دوچرخه سواری کشور در منطقه گردشگری لادر، بر ورودش به عرصه ورزش قهرمانی نیز مهر تایید می زند. پیست دوچرخه ای که به گواه اهل فن یکی از چند پیست استاندارد کشور به حساب می آید. پیستی که هنوز پایان کار نگرفته پای تعدادی از بزرگان این رشته از جمله “ناصر شهبازی” و “فراز شکری” را به خمینی شهر باز کرده است.
🔸 پیست دوچرخه سواری کوهستان خمینی شهر که عملیات احداث آن در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع از زمستان ۹۸ آغاز شد به زودی در اختیار هیات دوچرخه سواری شهرستان و کلیه شهروندان قرار می گیرد تا نه تنها نقش غیرقابل انکار شهرداری را در توسعه ورزش همگانی به اثبات برساند بلکه بر ایجاد زیرساخت های ورزش قهرمانی توسط شهرداری نیز صحه بگذارد.
🔹ناگفته نماند که فعالیت های ورزشی شهرداری در این خلاصه نمی شود. احداث پارک ساحلی جوان با امکانات ورزشی متنوع، احیا و ساماندهی زمین چمن ورزشگاه قدس، احداث سالن بزرگ ورزشی شهدا واقع در محله کم برخوردار جوی آباد (خیابان ماربین میانی)، مساعدت در ساخت ورزشگاه های محلی و … تنها بخشی از اقدامات شهرداری در حوزه ورزش است.
🔸گذشته از آن سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز با برگزاری برنامه های ورزشی نظیر همایش های پیاده روی و دوچرخه سواری، مسابقات ورزشی ویژه کودک و نوجوان، راه اندازی و توسعه ورزش صبحگاهی ویژه آقایان و بانوان و… بر تمایل خود بر ابقا در این عرصه تاکید می کند.


🔸 اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خمینی شهر

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *