نصب تابلوهای هويت در محله های شهر

نصب تابلوهای هويت در محله های شهر

با هدف هويت بخشي به محلات و آشنايی نسل جوان با تاريخچه فرهنگی- تاريخی محل زندگی خود، تابلو های هويت در محلات خمینی شهر نصب می شود.

سیدمحمدهادی موسوی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: فضاهاي شهري همواره محل فعاليت هاي روزمره شهروندان بوده واز اين رو بايد آراسته، دلپسند و خوانا باشند. بر همين اساس طرح تهيه تابلوهاي جدید هويت محلات در دستور کار قرار گرفت و بزودی در محله های مختلف شهر نصب می گردد.

وي در خصوص ويژگي هاي ساختاري تابلوهاي هويتي افزود: در اين تابلوها تاريخچه محلات، نقشه محله و… بر روي سازه فلزی در مراکز محلي از جمله ورودی محله و ميادين محلات نصب شده تا اهالي و ديگر رهگذران با پيشينه محل آشنايي پيدا کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر تاکید کرد: محلات در گذر زمان دستخوش تغييرات فيزيکي مي شوند اما هويت و اصالت هاي خود را پاس مي دارند.

موسوی گفت: معرفي توانمندي ها و پتانسيل هاي محلي و شخصيتهاي تأثير گذار در طول تاریخ به عنوان احياي فرهنگ محلات بسيار با ارزش است تا تعلق خاطر نسل جوان افزايش يابد و يک توان فکري و ذهني براي شهروندان به وجود آيد.

وی افزود: تاکنون این طرح در کلانشهرهایی همچون تهران، اصفهان و شیراز اجرایی شده و ما جزو ده شهر نخست کشور هستیم که این طرح در آن اجرایی می شود.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *