شهرداری و ویژه برنامه های دفاع مقدس

شهرداری و ویژه برنامه های دفاع مقدس

همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار از برنامه های ویژه دفاع مقدس در خمینی شهر خبر داد. سیدمحمدهادی موسوی ضمن گرامیداشت این هفته، برگزاری ویژه برنامه ای با محوریت شهدای دانش آموز بر سر مزار شهدای گمنام بوستان پیروزی را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد و گفت: صبح روز شنبه همزمان با بازگشایی مدارس ویژه برنامه شهدای دانش آموز را در این مکان برگزار خواهیم کرد.

وی در ادامه از برپایی نمایشگاه عکس “زندگی در جبهه” در یکی از مراکز درمانی خبر داد و گفت: امسال این نمایشگاه جذاب را به نشانه قدردانی از تلاش های بی وقفه کادر درمان در یکی از این مکان هابرگزار خواهیم کرد. موسوی متفاوت بودن نمایشگاه زندگی در جبهه را استفاده از عکس هایی عنوان کرد که سبک زندگی رزمندگان شامل غذا خوردن، ورزش، بازی و سرگرمی، مطالعه و… را در جبهه به تصویر می کشد. وی همچنین منحصر بودن این عکس ها به رزمندگان خمینی شهری را از دیگر وجوه تمایز این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه های دفاع مقدس، برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه برای معرفی شهدای والا مقام به نسل های جدید باید دست به دامن شیوه های به روز بشویم از طراحی دکوری متفاوت و خلاقانه در سالن ورودی شهرداری مرکزی خبر داد و افزود: در این فضاسازی به جای استفاده از نمادهای کلیشه ای با هدف جذب نسل های جوان و نوجوان به نمادهای مفهومی رو آورده ایم.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در ادامه با اشاره به اینکه یکی از نقاط قوت سازمان در چند ساله اخیر اجرای برنامه های مناسبتی در محلات مختلف خمینی شهر بوده است، از اجرای سرودهای متناسب با این روزها توسط گروه های سرود فعال شهر در محلات مختلف خبر داد.

موسوی معرفی سرداران خمینی شهری دفاع مقدس از طریق نصب بنر در نقاط مختلف شهر با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران را نیز از جمله فعالیت های متناسب با این هفته عنوان کرد.

شستشوی تابلوهای یادمان شهدای خمینی شهر در بلوارها و همچنین زدودن شاخ و برگ هایی که در برخی نقاط این تابلوها را پوشانده نیز از دیگر برنامه هایی بود که وی از آن نام برد و گفت: از آنجایی که قرار گرفتن این تابلوها در معرض عوامل طبیعی از جمله نور خورشید موجب کاهش کیفیت و رنگ پریدگی آنها می شود هر دو سال یکبار برچسب های یادمان تعویض می گردد. وی با اشاره به اینکه آخرین بار در سال ۱۳۹۸ اقدام به تعویض برچسب ها نموده ایم گفت: برچسب های جدید در دست طراحیست و به زودی جایگزین خواهد شد.

به گفته موسوی فضاسازی شهری، همکاری با بسیج ادارات برای برپایی مسابقات ورزشی میان کارکنان نهادهای دولتی، همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در عطرافشانی مزار شهدا از دیگر فعالیت هایی است که سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی در این هفته به انجام خواهد رساند.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *