خیابان چهل روزه

خیابان چهل روزه

خیابان چهل روزه

جاده می پیچد و چند پسر دوچرخه سوار از پسِ پیچ بعدی نمایان می شوند و مثل برق از کنارمان می گذرند. اگرچه تمام توانشان را روی رکاب پیاده می کنند اما گویی حریف این جاده نیستند. صبح جمعه است و هوای پاییزی و جاده ای پیچ در پیچ با ردیف چنارهای سر به آسمان ساییده و برگ های زرد و نارنجی.

خیابان پا به پای زمین های سرسبز دو سویش پیش می رود و گاهی از آنها جلو می زند.
آسفالتِ تازه اش زیر نور آفتاب می درخشد و هر چه به ظهر نزدیک می شویم بوی تازگی اش مشاممان را می نوازد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر، اینجا خیابان سردار شهید کرمی است. جایی در جنوب شهر در محله تاریخی هرستان. خیابانی ۳ کیلومتری با عرض ۱۰ متر که بلوار شهید فهمیده را به بلوار شهید نبوی منش وصل می کند.

قدیمی های محل به این منطقه می گویند
“کیِ رهنان.” می گویند “کی” همان “قنات” است.
قنات رهنان تا همین پنجاه سال پیش جریان داشته است. قناتی که سرچشمه اش در کوه های حاشیه نجف آباد بوده از آنجا می آمده است اصغرآباد و بعد راه می پیموده است تا هرستان و از اینجا تا رهنان که البته آن زمان جزئی از سده بوده.

اهالی محل حالا خیلی خوشحالند چون معتقدند این خیابان امنیت می آورد و آبادی.
و نامش که یادآور سردار رشید دفاع مقدس سردار کرمی؛ شهید والامقام هرستانی است، این خیابان را نزد مردم عزیزتر می کند.

شهردار حاج حیدری که احداث و بهسازی تعداد زیادی بلوار و خیابان را در پرونده مدیریت ۸ ساله خود بر شهر دارد، می گوید: کار احداث این خیابان را از ۲۰ مهر آغاز کردیم و در مدت ۴۰ روز آن را به پایان رساندیم. وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه سنگین (شامل نخاله برداری، چند مورد آزادسازی، زیرسازی و آسفالت) را که دستِ دو تا بلوار کهنسال “امیرکبیر” و “شهید اشرفی” را در دست هم می گذارد، سه میلیارد تومان عنوان می کند و می افزاید: این خیابان علاوه بر شکستن ترافیک بلوار امیرکبیر، راهی جدید برای ساکنان جنوب شهر به بلوار شهید اشرفی
می گشاید.

منبع :
برچسب ها :

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *