چندین طرح و پروژه خدماتی، آموزشی و عمرانی با حضور محمدعلی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، محمود مسلم‌ زاده فرماندار شهرستان خمینی‌شهر، شهردار و دیگر مسئولین شهرستان افتتاح شد.

سهیلا عموشاهی

فرماندار شهرستان خمینی شهر اعلام کرد:

افتتاح 30 پروژه در هفته دولت با اعتبار 200 میلیاردی

به گزارش خبرنگار فرصت، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان طی سفری به خمینی شهر همزمان با هفته دولت پس از تجدید میثاق با شهدا در امامزاده سید محمد(ع)  روشنائی گردنه دوشاخ، دو پروژه آموزشی، زایشگاه و اتاق عمل بیمارستان 9 دی منظریه، گلخانه تیرانچی و پارک جوان را افتتاح نمود.

براساس این گزارش محمود مسلم زاده فرماندار شهرستان خمینی شهر در آیین افتتاح پروژه های این شهرستان گفت: در هفته دولت حدود 30 پروژه با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال برای شهرستان خمینی‌شهر برنامه‌ ریزی شده که این پروژه های در حوزه‌های مختلف کشاورزی، اجتماعی، اقتصادی، پزشکی، عمرانی است.

وی افزود: ما سعی نموده ایم با برنامه هدف گذاری کنیم. در این راستا جامع آماری و تمام ظرفیت های شهرستان را جمع آوری کرده ایم تا برنامه ریزی های مدونی داشته باشیم. از پروژه های ادارات بازرسی های لازم انجام شده که بر اساس آن اعتبارات و بودجه به دستگاه‌های شهرستان اختصاص پیدا کند.

فرماندار گفت: اعتقاد ما این است که طرح های نیمه تمام ما براساس برنامه های محله محور به اتمام برسانیم.

مسلم زاده با اشاره به اهمیت در نظر گرفتن اولویت ها، خاطر نشان کرد: با حضور خیرین سعی شده برنامه ای تدوین شود که چشم انداز ما برای 25 سال آینده در برنامه های آمایشی که در دست اقدام است چه در حوزه اجتماعی و چه حوزه بهداشت و درمان برنامه ریزی ها سلیقه ای نباشد و براساس اولویت ها قدم برداریم.
همچنین به گنجایش محصولات کشاورزی برای صادرات اشاره نمود و گفت: در زمینه کشاورزی این شهرستان باید رویکرد صادرات را در پیش بگیریم تا جهش پایدار در توسعه کشاورزی و به خصوص بحث‌های گلخانه ‌ای باشد، باغات خمینی‌ شهر درختان چندین ساله دارد که برند محصولات باغی این خطه میوه گلابی است.

وی در مورد بیمارستان 9 دی منظریه گفت: این بیمارستان  از بیمارستان‌هایی است که اولویت‌های استان اصفهان قرار دارد و با وجود نوع خدمت ‌رسانی و بخش‌های آن یک ظرفیت برای شهرستان محسوب می شود. همچنین خیرین این شهرستان تاکنون توانسته اند برای ساخت بیمارستان ساعی حدود 36 میلیارد تومان هزینه کنند که معادل این رقم برای اتمام این بیمارستان بودجه نیاز است.

-بیمارستان تخصصی با 174 تخت

در افتتاح دو بخش زایشگاه و اتاق عمل بیمارستان 9 دی منظریه با حضور، پژمان منزه رئیس بیمارستان اعلام کرد: بیمارستان تخصصی 9دی منظریه خمینی‌ شهر با 174 تخت و در مساحتی حدود 54 هزار مترمربع و زیربنای حدود 14 هزار مترمربع در شمال شهر به بهره ‌برداری رسید.

منزه وجود اتاق عمل و تجهیز آن در داخل زایشگاه را از جمله ویژگی‌هایی این بیمارستان برشمرد و گفت: در صورت بروز مشکل در زایمان طبیعی از هدر رفتن زمان جلوگیری می‌شود.

رئیس بیمارستان در پایان با اشاره به این موضوع که این بیمارستان می تواند کمک بیمارستان های استان باشد، بیان کرد: اتاق عمل چشم‌پزشکی نیز در این بیمارستان تجهیزات لازم را دارد و با حمایت در خرید ابزار عمل چشم‌پزشکی می‌تواند به این شهرستان که چنین محیطی را ندارد کمک کرده و خمینی‌شهر نیز وارد چرخه عمل‌های چشم‌پزشکی شود .

به گزارش فرصت، این بیمارستان شامل اورژانسی با 16 تخت بستری و یک اتاق عمل و 2 تخت احیا و یک اتاق ایزوله، زایشگاه شامل 2 اتاق عمل و یک اتاق LDR و 2 تخت ریکاوری مادر و 3 تخت درد بوده و امکانات دیگری شامل رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، کاستروسکوپی، کولونوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، داروخانه، مهارت‌های بالینی و... است.

-افتتاح پارک ورزشی جوان

فاز اول پارک ساحلی جوان از دیگر پروژه های عمرانی بود که با حضور شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان، فرماندار، شهردار و دیگر مسئولین به افتتاح و به بهره برداری رسید. این پارک در حاشیه کانال آب با مساحتی بالغ بر 2 کیلومتر احداث شده است و رویکرد آن ورزشی و رفاهی تفریحی می باشد. در طول این دو کیلومتر امکاناتی چون زمین اسکیت،مسیر دو چرخه سواری، جاده سلامت، فوتبال ساحلی، زمین گُلف، فوتبال گل کوچیک، هندبال ساحلی، والیبال ساحلی،بسکتبال ساحلی،دوومیدانی، بدمینتون ساحلی، تنیس روی میز، شطرنج، فوتبال دستی، کارتینگ و محل بازی کودکان در نظر گرفته شده است.

در مراسم افتتاح این پارک ورزشکاران رشته های مختلف خمینی شهر حضور یافته و مشکلات و مطالبات خود را با معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری و فرماندار و دیگر مسئولین مطرح کردند.  

نوشتن دیدگاه

طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟

طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟
Captcha
آدرس :

استان اصفهان خمینی شهر، میدان قدس


کدپستی:

8413711111


تلفن تماس:

03133646102