سهيلا عموشاهي

در اجلاسیه شورای اسلامی استان اصفهان به میزبانی شهرستان خمینی شهر مطرح شد:

پيگيری بیش از 300 پروژه ميراثی استان در بخش خصوصی

اجلاسيه شوراهاي اسلامي استان اصفهان با حضور مدير كل صنايع دستي، ميراث فرهنگي و گردشگري و فرماندار شهرستان به ميزباني خميني شهر در صحن علني شورای اسلامي برگزارشد. به گزارش خبرنگار فرصت، در ابتداي جلسه عبداله كياني رئيس شوراي استان اصفهان ضمن عرض خيرمقدم خدمت مدير كل ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري اصفهان و فرماندار شهرستان با گرامي داشتن ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس، گفت: بدون شك حماسه هايي كه در طي هشت سال جنگ تحميلي توسط فرزندان اين سرزمين در تاريخ به ثبت رسيده هميشه جاودانه خواهد ماند و هر شنونده اي را به حيرت فرو خواهد برد و چقدر دشوار است كه بتوانيم ميراث اين عزيزان كه شرف، آزادي و عزت است را حفظ كنيم.

وي همچنين با محكوم كردن حمله تروريستي به ر‍ژه نيروهاي مسلح در اهواز، افزود: بايد اين نكته را دنيا و بدخواهان اين مردم بدانند ايران و ايراني هيچ گاه تسليم ارعاب و تهديد نمي شود.

كياني بزرگترين مزيت يك كشور را داشتن نيروي انساني دانست و ادامه داد: كشورهايي كه امروزه مسير رشد و توسعه را با سرعت فراوان طي كرده اند در آغاز راه نه سرمايه مناسب را داشته اند و نه امكانات مالي و سرزميني فراوان. اما نگاه اميدوار به آينده در كنار سرمايه گذاري بر منابع انساني از طريق آموزش و توجه به دانشگاه ها و مدارس آنها را موفق كرده است.

رئيس شوراي اسلامي استان: امروزه صنعت گردشگري در دنيا يك صنعت تحول گراست

وي در توصيه به ادارات و سازمان ها در مورد مشكلات ترافيكي فصل بازگشايي مدارس، گفت: با افزايش سفرهاي درون شهري و ايجاد مشكلات ترافيكي ضرورت دارد مسئولين تدابير و اقدامات مورد نياز را بيانديشند. نظارت شهرداريها، شوراها و نيروي انتظامي و مراجع ديگر از قبيل سازمان تاكسيراني بر سرويس مدارس ضروري است تا شهر را براي استفاده دانش آموزان امن و راحت باشد.

رئيس شوراي استان در مورد مشكلات بافت فرسوده مدارس هشدار داد و افزود: انتظار مي رود تا در اين مورد پيگيري هاي لازم از طريق شوراي برنامه ريزي استان، سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور و خيرين صورت پذيرد.

وي همچنين در مورد بازديدهاي هيات رئيسه استان از شهرستان ها گفت: طي دو ماه گذشته از شهرستان هاي بويين مياندشت و فريدونشهر بازديد نموده و با فرمانداران و نمايندگان آنها جلساتي را برگزار نموديم و نتايج اين جلسات مثمر ثمر بوده است. عبداله كياني به شوراهاي شهرستان توصيه نمود كه مشكلات خود را به شوراي استان منعكس نمايند.

وي در پايان سخنان خود در خصوص موضوع جلسه، گفت: امروزه صنعت گردشگري در دنيا يك صنعت تحول گراست و بخش بزرگي از فرصت هاي شغلي و كاري در اين صنعت ايجاد مي شود. درآمد ورود يك گردشگر به كشور برابر با صادرات نزديك به سي بشكه نفت است.

وي در همين راستا افزود: ايران پتانسيل ها و ظرفيت هاي لازم را براي توسعه گردشگري دارد. ميراث فرهنگي و تاريخي بسيار غني، صنايع دستي مطرح در سطح جهاني، طبيعت و چشم اندازهاي بسيار بكر، بناهاي تاريخي و باستاني ارزشمند، تنوع قومي و فرهنگي و هزاران دليل ديگر ايران را مي تواند تبديل به يكي از قطب هاي مهم گردشگري جهاني بكند.

فرماندار : خميني شهر رتبه سوم استان را در كسب و كار دارد

فرماندار شهرستان بیان نمود:بحث گردشگری یک امر مهم است ویکی از مشاغل پایدار محسوب می گردد و برای ارتقاء آن باید تلاش زیادی انجام شود.

محمود مسلم زاده با بیان اینکه مقوله گردشگری موضوعی است که ارزش افزوده خود را در این بحث جای داده است، افزود: ابنیه های تاریخی ریشه، هویت و فرهنگ ما را بیان می کند و از آن می توان به عنوان یک مزیت بهره وافی را برد.

وی در ادامه گفت:در هر شهرستانی اگر رویکرد گردشگری داشته باشیم می توانیم درآمدزایی ایجاد کنیم و سهم عمده ای از ارزش افزوده در رونق اقتصادی پایدار را رقم بزنيم و معرفی فرهنگها و سنتها را انجام دهيم.

فرماندار به دوشنبه بازار خمینی شهر به عنوان بازار مركزي اشاره کرد وگفت:طول این بازار حدود دو کیلومتر است که محیط کسب وکار مردم می باشد و خمینی شهر از نظر کسب وکار رتبه سوم در استان را به خود اختصاص داده است.

وي از مدیرکل صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری ساماندهی دوشنبه بازار را به سبک سنتی خواستار شد و اضافه کرد: تقاضا داریم اين بازار کف سنگ و مسقوف شود ویک پارکینگ برای رفاه حال مردم در یک اقدام مشترک بین دستگاهی تعبیه شود.

مدير كل صنايع دستي، ميراث فرهنگي و گردشگري: وجود 22 هزار اثر فرهنگي تاريخي در استان

در ادامه جلسه فريدون اله ياري طي بياناتي گفت: مهمترین سرمایه میراث فرهنگی ما علاقه عمومی مردم به میراث فرهنگی است. بر حسب این موضوع نماینده های شوراها علاقمند به این موضوع هستند و پیگیر مشکلات این حوزه هستند.

وي افزود: توجهات به میراث سرمایه بزرگی است که مطالبات را هم به همراه دارد.

مدير كل صنايع دستي، ميراث فرهنگي و گردشگري استان با اشاره به انجام 500 پروژه در حوزه میراث در طول یک سال گذشته گفت: حجم فعالیت هایی که در این حوزه در حال انجام است بی سابقه است . میراث فرهنگی در حال حاضر در دورترین نقاط استان حضور دارد و مشارکت شما بسیاراثر گذار است.

وي اعلام كرد: ما 22 هزار اثر فرهنگی واجد ارزش فرهنگی و تاریخی در استان اصفهان داریم و این عدد بزرگی است. امكانات سازمانی ما در مقابل این حجم آثار خیلی کم است و در بحث حفاظت و بازسازی ما نیروی کافی نداریم و باید از تمام ظرفیت ها کمک بگیریم.

وي در مورد شهرستان ها گفت: در شهرستان ها همه ظرفیت ها باید بسیج بشوند. امروز حفظ میراث یک وظیفه عمومی است و همه ارگان ها باید به میدان بیایند. اقدامات شهرداری ها، دهیاری های و بخش خصوصی در استان در حفظ آثار تاریخی بی نظیراست و در خیلی از شهرها دستگاه ها در حوزه میراث ورود کرده اند. امروز بیش از 300 پروژه در این زمینه در بخش خصوصی پیش می رود.

وی با اعلام وجود بیش از 300 اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های اصفهان، گفت: در 24 شهرستان استان اقامتگاه بوم گردی فعال وجود دارد و این اقامتگاه ها حكم نمایندگی سازمان ما را دارد . در حوزه گردشگری ظرفیت های عظیمی را داریم و جزو 5 شهر پر جاذبه دنیا هستیم . در حوزه اقلیمی نیز استان ما بی نظیر است.

وی پیشنهاد نمود که در شوراها در کمیسیون فرهنگی، گردشگری نیز مورد توجه قرار گيرد و ما آمادگی هر گونه همکاری را با شما داریم .

نوشتن دیدگاه

طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟ طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟

طراحی جدید سایت را چگونه ارزیابی می نمایید؟
sess63
آدرس :

استان اصفهان خمینی شهر، میدان قدس


کدپستی:

8413711111


تلفن تماس:

03133646102